Siberian Wellness Ürünleri Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Siberian Wellness Ürünleri Nelerdir?

e
sv

Ankara Gezilecek Yerler

138 okunma — 04 Kasım 2022 20:44
Ankara Gezilecek Yerler

Türkiye’nin başkenti olan Ankara; sahip olduğu önemin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Ankara’da çok sayıda üniversite var. Bunun yanı sıra, sosyal hayatın ve iş yaşamının da son derece aktif olduğunu söyleyebiliriz. Sizin de yolunuz günün birinde Ankara’ya düştüyse bu şehirde bulunan gezilip görülmesi gereken yerleri asla es geçmemelisiniz. 

Ankara Gezi Rehberi 

Ankara Gezi Rehberi 

Ankara denildiği zaman akla ilk olarak Anıtkabir geliyor. Herkesin bildiği gibi Anıtkabir; Mustafa Kemal Atatürk için anıt mezar olarak inşa edilmiştir. Güncel tarih itibariyle Anıttepe olarak adlandırılan bölgeye geçmiş yıllarda Rasattepe adı veriliyordu. Anıtkabir; sahip olduğu mimarisiyle gören herkesi kendisine hayran bırakıyor. Bunun yanı sıra, Anıtkabir bünyesinde Atatürk ve Türk Devrimi Kütüphanesi de yer alıyor. Siz de Ankara’ya gittiğiniz takdirde ilk iş olarak Anıtkabir’i ziyaret etmelisiniz. 

Ankara gezilecek yerler listemizin ikinci sırasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi yer alıyor. Ulus sınırları içerisinde bulunan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada Anadolu’nun arkeolojik eserlerinin sergilendiğini söyleyebiliriz. Bu müzede geçmiş yıllarda yalnızca Hitit dönemine ait eserler sergilenirken güncel tarih itibariyle birçok medeniyete ait eserlerin yer aldığını ifade etmek gerekir. Hatta, Anadolu Medeniyetleri Müzesi; 1997 yılında Avrupa Yılın Müzesi ödülünü almaya hak kazanmıştır. Son olarak, müzenin haftanın her günü 10.00 ila 17.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olduğunu söyleyebiliriz. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Ankara denildiği zaman akla Türkiye Büyük Millet Meclisi geliyor. Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da adlandırılan TBMM; Ankara’ya geldiğiniz takdirde ziyaret etmeniz gereken yerler arasında ilk sırada bulunur. TBMM; birçok önemli belgeye ve esere ev sahipliği yapar. Bilhassa çok sayıda devlet büyüğü tarafından verilen eserler, Lozan ve Sevr Anlaşmaları’nın bazı kısımları; TBMM bünyesinde yer alır.

 

Türkiye Büyük Millet MeclisiAnkara’ya Gidenler Nereleri Ziyaret Etmeliler? 

Ankara denildiği zaman akla gelen yerlerden birisi de Atakule! 1989 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Atakule; Ankara’nın ilk alışveriş merkezi olma özelliğine sahiptir. Günümüzde de 125 metre yüksekliği ile Ankara’nın en gözde noktalarından birisi olmaya devam etmektedir. Güzel bir alışveriş deneyimi yaşamak ve çocuklarıyla beraber eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyenlere hitap eder. 

Ankara Kalesi; bu şehri ziyaret edenlerin mutlaka gitmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 1400 yıllık bir tarihe ev sahipliği yapması; Ankara Kalesi’ni özel kılan detaylardan yalnızca birisidir. Ankara Kalesi sayesinde siz de Ankara’nın en güzel manzaralarından birisini yakından görme şansına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kalenin hemen yakınlarında çok sayıda restoran ve kafe bulunur. 

Ankara gezilecek yerler listesinde bulunmayı hak eden Etnografya Müzesi; Türk kültürü hakkında bilgi edinmek isteyenler için harika bir mekandır. İçerisinde çok sayıda eser vardır. Hatta, Mustafa Kemal Atatürk’e ait temsili bir kabir de yer alır. 

Ankara Gezilecek Yerler

Başkent Ankara’nın en güzle yerleri


Lekekremi.online / Gezi / Tatil

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli