Ankara Gezilecek Yerler

Sıradaki içerik:

Ankara Gezilecek Yerler

e
sv

Antalya Gezilecek Yerler

194 okunma — 10 Kasım 2022 10:28
Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler; Cennetten farksız ülkemizde yeni yerleri gezmek ve görmek kadar insanları mutlu eden başka bir eylem yoktur. Takdir edersiniz ki, Akdeniz Bölgesi; bilhassa deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkararak tatil yapmak isteyenlere hitap eder. Bu noktada, neden Antalya’ya gitmeyi düşünmüyorsunuz? Gelin, Antalya’nın en güzel yerlerinden bahsedelim!

Antalya Gezi Rehberi 

kaleiçi antalya

Antalya hakkında çok sayıda önyargı bulunuyor. Her şeyden önce, bu şehrin yılın her döneminde çok kalabalık olduğu iddia ediliyor. Bunun yanı sıra, yabancı turistlerin rahatsız olacağı bir şehir kültüründen bahsediliyor. Fakat, Antalya; tüm bu önyargılardan bağımsız olarak harika bir şehirdir. Kaleiçi’nin güzelliği, caddelerde bisikletleriyle gezen insanlar, ferah evler, aktif gece hayatı olmak üzere Antalya’yı çekici kılan çok sayıda detay bulunuyor. 

Antalya gezilecek yerler listemizde ilk olarak Kaleiçi’ne yer vermeliyiz. Eski şehir sularının içerisinde yer alan konaklar; Antalya’nın sosyal yaşamının merkezi olarak dikkat çekiyor. Her şeyden önce, turistlerin buranın tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söylemek mümkün! Bunun yanı sıra, bir şeyler yiyip içmek için harika bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, Kaleiçi’nin içerisindeki minik plajda denize girmek isteyen çocukların yarattığı neşe dolu ortam da dikkat çekiyor. 

Antalya denildiği zaman herkesin aklına doğal olarak Kurşunlu ve Düden şelaleleri geliyor. Her iki şelale de insana iyi ki buraya gelmişim dedirtecek kadar güzeldir. Suyun rengi ve tropik bitki örtüsü de hayran kalınacak detaylar arasında yer alıyor. Fakat, iki şelalenin de bilhassa yaz aylarında kalabalık olduğunu söylemeliyiz. 

Antalya Arkeoloji Müzesi

Antalya Arkeoloji Müzesi; bu güzel şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. 1922 yılından bu yana varlığını devam ettiren bu müzenin şehrin kültürel ve tarihi mirasına ışık tuttuğunu söyleyebiliriz. Siz de bu müzeyi ziyaret ettiğiniz takdirde beş binden fazla eseri görebilme ayrıcalığına erişebilirsiniz. 

Antalya’ya Gidenler Nereleri Görmeliler?

Antalya’ya gitmeyi düşünüyorsanız ziyaret listenize eklemeniz gereken yerlerden bir diğerinin Aspendos Antik Tiyatrosu olduğunu söylemeliyiz. Tarihi M.S 2.yy’a kadar uzanan bu yapının dünya çapında bir mimariye sahip olduğu aşikardır. Perge Antik Kenti de mutlaka görmeniz gereken farklı bir yer olarak dikkat çekiyor. Buranın bilhassa hamamları ve su çeşmeleri ile tanındığı biliniyor. 

Konyaaltı Plajı; Antalya denilince akla gelen yerlerden birisidir. Hatta, bu şehrin göz bebeği olduğunu söyleyebiliriz. Yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Konyaaltı Plajı; yedi km uzunluğundaki sahili ile de gören herkesi kendisine hayran bırakır. 

Konyaaltı Plajı

Antalya’nın eşsiz bir yeme içme kültürü bulunuyor. Siz de bu güzel şehre geldiğiniz takdirde bilhassa geleneksel Antalya yemeklerinin tadına bakmalısınız. Bu noktada, 7 Mehmet, Yemenli Restaurant ve Arma Restaurant; mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Son olarak, Filab Coffee ve Çay & Tea’s Lunch Room & Deco Home; bir şeyler içmek isteyenlerin uğrak noktası olmalı!

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli