Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle Girne’de gezilecek yerler

Sıradaki içerik:

Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle Girne’de gezilecek yerler

e
sv

Bodrum Gezi Rehberi, Gezilecek yerler

107 okunma — 11 Nisan 2023 00:27
Bodrum Gezi Rehberi, Gezilecek yerler

Bodrum Gezi Rehberi: Türkiye’de tatil yapmayı düşünüyorsanız sizin için en uygun seçenek hiç şüphesiz Bodrum olacaktır. Takdir edersiniz ki, Bodrum; ülkemizin turizm başkentidir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bodrum; son yıllarda geçmişe nazaran daha kalabalıklaşmıştır. Bunun yanı sıra, Bodrum’un normalden çok daha pahalı olması can sıkar. Ancak, yine de Bodrum’da tatil yaptığınız takdirde kendinizi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz. Yazımız sayesinde siz de Bodrum’un en popüler yerleri hakkında bilgi alabilirsiniz. O halde başlayalım! 

Bodrum Gezi Rehberi, Gezilmesi Gereken Yerler

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün Türkiye’deki temsilcisi olarak bilinen Bodrum; bünyesinde mutlaka görülmesi gereken çok fazla yer barındırıyor. 

Bodrum Kalesi

Sualtı Arkeoloji Müzesi

  • İlk olarak, Bodrum Kalesi’nden bahsedebiliriz. Kayalık bir alan üzerine inşa edilen Bodrum Kalesi; Bodrum’un simgesi haline gelmiştir. Taraflı tarafsız herkesi etkileyen mimarisi ile dikkat çeker. Siz de tatilin yalnızca denize girmekten ve güneşlenmekten ibaret olmadığını düşünüyorsanız Bodrum Kalesi’ni görmeyi tercih edebilirsiniz. Bodrum Kalesi demişken bir de Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nden bahsetmeliyiz. Çünkü, Bodrum Kalesi; aynı zamanda Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak da kullanılır. Kalede sergilenen eserleri görmek adına yolunuz mutlaka buraya düşmeli!

Antik Tiyatro

  • İkinci olarak, Antik Tiyatro’dan bahsetmeliyiz. Klasik çağdan günümüze kadar sorunsuz bir şekilde ulaşmıştır. Roma İmparatorluğu dönemine meraklıysanız mutlaka Antik Tiyatro’yu ziyaret etmelisiniz. Antik Tiyatro; günümüzde çok sayıda organizasyona, festivale ve gösteriye de ev sahipliği yapar. 13 bin kişi kapasitesi ile dikkat çektiğini ifade etmeliyiz. Ücretsiz gezilebilen ve 7/24 açık olan bu mekanı siz de mutlaka görmelisiniz. 

Bitez Plajı

  • İsmi türkülere konu olmuş Bitez; cennetten farksız manzarasıyla gören herkesi büyüler. Hem yeşili hem de mavisiyle Muğla’nın en güzel yerlerinin başında gelir. Bodrum’un güneyinde yer alan Bitez’de tatil yapmak vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olacaktır. Bitez Plajı; görüp görebileceğiniz en temiz ve güzel halk plajlarından birisidir. Sakin ve dalgasız denizi de Bitez’in öne çıkan özelliklerinden yalnızca biridir. Su sporları yapmak istiyorsanız siz de Bitez’e gelebilirsiniz. Bilhassa sörf için harika bir yerdir. Hareketsiz bir yer gibi dursa da bilhassa gençlerin hayran kalacağı bir gece hayatına sahiptir. 

Bodrum’da Nerelere Gitmelisiniz? 

Gümüşlük

  • Bodrum denilince akla doğal olarak Gümüşlük geliyor. Siz de Bodrum yarımadasının tartışmasız en meşhur yerlerinden birisi olan Gümüşlük’e gelerek tam da hayallerinizdeki gibi bir tatil yapabilirsiniz. Gümüşlük; bilhassa balık restoranları ile dikkat çeker. Huzurlu ve sakin bir koy olmasından mütevellit değerlidir. Ancak, yine de yaz aylarında kalabalıklaşır. Gümüşlük denildiği zaman birçok kişinin aklına Tavşan Adası geliyor. Siz de Gümüşlük’e geldiğiniz takdirde hem Tavşan Adası’nı hem de Karakaya Köyü’nü ziyaret etmelisiniz. 

Tavşan Adası

  • Bardakçı Koyu; kartpostallardan fırlamış güzelliği ile sizi de büyüleyecek. Temiz plajı ve harika deniz suyuyla size iyi ki buraya gelmişim dedirtecek bir yerdir. 

Bardakçı Koyu

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli