Sinoz Leke Kremi

Sıradaki içerik:

Sinoz Leke Kremi

e
sv

Eskişehir gezilecek yerler ( Eskişehir Gezi Rehberi )

197 okunma — 03 Şubat 2023 18:02

Eskişehir gezilecek yerler: Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında Eskişehir geliyor. Bu güzel şehri gezip görmek adına çok sayıda geçerli sebebiniz bulunuyor. Öğrenci ve memur kenti olarak bilinen Eskişehir; sıcak ve samimi insanları ile de dikkat çekiyor. Şehirde aktif bir eğlence hayatı var. Bunun yanı sıra, çevreye duyarlı insanlardan oluşan temizliği ve özeni ile dikkat çeken bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. 

Eskişehir Gezilecek Yerler

İlk olarak, Odunpazarı bölgesini ve burada bulunan evleri görmenizi tavsiye ediyoruz. Siz de Eskişehir’in tarihi ve kültürel açıdan ne kadar zengin bir şehir olduğunu deneyimlemek istiyorsanız vakit kaybetmeden Odunpazarı’nı ziyaret etmelisiniz. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu bir bölgedir. Hatta, adını yapılan odun satışlarından alır. Buna ek olarak, Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerine burada rastlamak mümkündür. Odunpazarı’nda bulunan evlerin birçoğu halen daha konaklama amacıyla kullanılıyor. Fakat, yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin artmasından mütevellit birçok evin otel, restoran veya müzeye dönüştürüldüğünü de söyleyebiliriz. 

İkinci olarak, Porsuk Çayı & Adalar Bölgesi’ni tavsiye ediyoruz. Adalar ismiyle anılan bölgenin Odunpazarı’nın ardından şehrin en çok rağbet gören yeri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta, Adalar; sosyal açıdan Eskişehir’in en hareketli yeridir. Burada bulunan kafeler her zaman kalabalıktır. Buna ek olarak, çimlerde oturup bir şeyler yiyip içerek sohbet etme imkanı da vardır. Bunun yanı sıra, Porsuk Çayı’nın tekne turları ile de kendisini gösterdiğini söyleyebiliriz. En çok dört kişinin katılabildiği gondol gezisi için uygun bir ücret talep edilir. 

En az Odunpazarı ve Adalar kadar popüler olan yerlerden birisi de Sazova Parkı’dır. Hatta, bu park; Eskişehir’in Avrupai görünüm kazanmasını sağlamıştır. Sazova Parkı; Eskişehir Bilim, Sanat ve Kültür Parkı olarak da tanımlanabilir. Bilhassa burada bulunan Masal Şatosu dikkat çekicidir. 5-11 yaş arasındaki çocuklara hitap eden Masal Şatosu’nun yanı sıra Korsan Gemisi ve Eskişehir Hayvanat Bahçesi de dikkat çekici özellikler taşır. 

Eskişehir’de Nerelere Gitmek Gerekir?

2013 yılından bu yana ziyaret edilebilen Balmumu Heykeller Müzesi; adından da tahmin edebileceğiniz üzere 160 balmumu heykele ev sahipliği yapar. Hem Türk siyasi tarihinin hem de televizyon dünyasının önemli isimlerinin balmumu heykellerinin burada sergilendiğini söyleyebiliriz. Son derece uygun bir giriş ücretine sahip olan bu müze özellikle çocuklu ailelerin güzel zaman geçirebilecekleri bir yerdir. 

Atlıhan El Sanatları Çarşısı; Eskişehir gezilecek yerler listemizde yer almayı hak ediyor. Siz de kendinizi alışveriş tutkunu olarak tanımlıyorsanız vakit kaybetmeden bu çarşıyı gezmelisiniz. Hatıra değeri taşıyan eşyaların yanı sıra çok sayıda hediyelik eşyayı da burada bulabilirsiniz. Son olarak, Kentpark’tan bahsetmeliyiz. Türkiye’nin ilk suni plajı olduğunu söyleyebiliriz. Yarı olimpik yüzme havuzu ile de dikkat çeker. Restoranı ve kapalı binicilik alanı da burayı özel kılan detaylar arasında yer alır.

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli