Kontes Beyazlatıcı Leke Giderici Krem

Sıradaki içerik:

Kontes Beyazlatıcı Leke Giderici Krem

e
sv

Gebelikte 1 hafta

77 okunma — 04 Mart 2023 00:22
Gebelikte 1 hafta

Gebelikte 1 hafta; Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve artık doktor randevularının başlama vakti geldi. İlk doktor randevuları oldukça heyecanlı ve endişeli geçebilir ancak yapılacak uygulamaları ve testleri bilmek anne adaylarını rahatlatacaktır. Hamilelikte yapılan testler ile bilgi sahibi olabilir ve kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

  1. Trimester Döneminde Yapılması Gereken Testler

Hamileliğinizin ilk randevusunda bebeğinizin oluştuğu keseyi inceleyebilir hatta hamileliğinizi geç öğrendiyseniz bebeğinizi de görebilirsiniz. Gebelikte 1. Trimester testleri sonucunu öğrenmek oldukça stresli olabilir ancak dokuz ay boyunca kontrol altında olacağınızı bilmek kuşkularınızı giderecektir. 

  • Ultrason: Hamileliğinizin tüm ayları boyunca sıklıkla karşılacağınız bu cihazı çok seveceksiniz çünkü bebeğinizi görecek ve kalp atışlarını dinleyeceksiniz. İlk aşamada ultrason ile doktor kontrolü yapılır ve bebeğin yerleşmesi, kesenin şekli ve riskli durumlar hakkında bilgi sahibi olunur. Hamileliğin haftası, kanamalar varsa bunların nedeni de ultrason ile öğrenilmektedir.
  • İkili Test: Gebeliğin 12 ve 16. Haftaları arasında yapılan ikili tarama testi ile bebeğinizin ense kalınlığı ve burun kemiği ölçülür. Ölçümler ultrason ile yapılır ve sonrasında anneden kan tahlili alınır. Ölçümler ve kan tahlilleri istatiksel ve matematiksel olarak sonuçları verir. İkili test, doğruluğu %100 kanıtlanmış testler arasında değildir ve sadece ihtimalleri belirler.

• Koriyonik villus biyopsisi (CVS): Bebeğin eşi yani plasentadan doku örneği alınır ve kromozom testi uygulanır. Sırt üstü yatan hastadan karından iğne ile örnek alınabilir ya da vajinadan rahme bir tüp sokulabilir. Bu yöntemde az da olsa düşük ve enfeksiyon riski bulunur.

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli