Olimpos’ta gezilecek yerler

Sıradaki içerik:

Olimpos’ta gezilecek yerler

e
sv

Kocaeli gezilecek yerler, Kocaali’de nereye gidilmeli?

202 okunma — 26 Aralık 2022 00:50
Kocaeli gezilecek yerler, Kocaali'de nereye gidilmeli?

Kocaeli gezilecek yerler, Kocaali’de nereye gidilmeli? Kocaeli; Türkiye’nin yoğun nüfusa sahip şehirlerinden birisi! Sanayi şehri olarak bilinen Kocaeli; iş imkanlarından dolayı devamlı göç alıyor. Bu noktada, ülkemizin güzide şehirlerinden birisi olan Kocaeli’nin mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerine göz atmaya ne dersiniz? 

Kocaeli’de Gezilecek Doğal Yerler!

  • İzmit Saat Kulesi: Yolunuz İzmit’e düştüyse ilk olarak İzmit Saat Kulesi’ne uğramalısınız. 1902 yılında yaptırılan bu tarihi mekan; şehrin birçok noktasından görülebiliyor. Neoklasik mimariye uygun olarak inşa edilmiştir. Son derece zarif bir görüntüsü vardır. Çevresinde çocuk parkı ve manzaralı bir kafe olduğunu dile getirmeliyiz. İzmit’in sembolü olarak gösterilen bu mekana mutlaka gitmelisiniz. 
  • Başiskele Sahili: Kocaeli’nin oksijen ihtiyacını karşılayan bu sahilin manzarasına kesinlikle hayran kalacaksınız. Çevresinde çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için kafe ve restoran seçenekleri bulunuyor. Ayrıca, tekne limanları, düğün salonları ve iki adet otel, iskeleler yer alıyor. İzmit manzarasını izlemek ve farklı aktiviteler yapmak istiyorsanız yolunuz Başiskele sahiline düşmeli! 
  • Gölcük Kavaklı Sahili: Bilhassa yaz aylarında bu sahilin tadını çıkarmalısınız. Eski popülerliğini yakalayan Gölcük Kavaklı Sahili; çocuk oyun alanı başta olmak üzere lunapark, iki farklı futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları olmak üzere harika seçenekler vaat ediyor. Buna ek olarak, sahil çevresinde bulunan kafelerin, dondurma stantlarının ve hediyelik eşya stantlarının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, balık tutma imkanınız da mevcut! 
  • Derince Harikalar Sahili: Eşsiz güzelliği ile dikkat çeken bu mekana siz de hayran kalacaksınız. Masal kahramanlarından etkilenerek oluşturulmuş tesisleri kapsar. Bilhassa çocuklu aileler için idealdir. Farklı tasarıma sahip restoran ve kafelerde yemek yerken çocuğunuz da çok sevdiği masal kahramanlarının ve oyun alanlarının keyfini çıkarabilir. 
  • Kerpe Miço Cennet Koyu: Kerpe ile Kumcağız arasında bulunan bu koy; kartpostallardan fırlamış eşsiz manzarası ile sizi büyüleyecek. Doğal bir liman olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca, tarihsel bir önemi de bulunuyor. Temiz havası ve nispeten daha az kalabalık oluşuyla farkını ortaya koyuyor. 

Maşukiye Gezilecek Yerler!

  • Sapanca ve Sapanca Gölü: Günün birinde yolunuz Maşukiye’ye düştüyse mutlaka Sapanca’yı ve Sapanca Gölü’nü görmelisiniz. Göl kıyısında yürüyüş yapmak ve orman havasını koklamak; sizin için harika bir deneyim olacaktır. 
  • Maşukiye Yaylaları: Kirazlı ve Kuzu Yaylası başta olmak üzere Maşukiye’de bulunan yaylaları gezip görmelisiniz. 
  • Aygır Deresi: Maşukiye denildiği zaman herkesin aklına Aygır Deresi geliyor. Derenin güzelliğini yakından görebileceğiniz gibi çevrede bulunan restoranlarda balık yeme şansınız da bulunuyor. 

lekekremi.online

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli