Sakarya’da Gezilecek Yerler

Sıradaki içerik:

Sakarya’da Gezilecek Yerler

e
sv

Olimpos’ta gezilecek yerler

153 okunma — 21 Aralık 2022 21:09
Olimpos'ta gezilecek yerler

Olimpos’ta gezilecek yerler: Harika bir tatil yapmak istiyorsanız yolunuz Olimpos’a düşmeli! Plajı, Bungalov Evleri ve Antik Kenti ile sizi büyüleyecek bir yer olduğunu ifade etmeliyiz. 

Olimpos'ta gezilecek yerler

Çıralı’da Gezilecek Yerler

Sahip olduğu binlerce yıllık geçmişi ile dikkat çeken Çıralı’da gezip görebileceğiniz çok sayıda yer bulunuyor. 

  • Yanartaş: Çıralı’nın en çok merak edilen yeri! Yanartaş’a çıkmadan Çıralı seyahatinizi bitirmeniz yapacağınız en büyük hata olacaktır. 
  • Antik Kentler: Tarihe merakınız varsa Olimpos ve Phaselis Antik Kenti’ni görmelisiniz. 
  • Koylar: Birbirinden harika koylara ev sahipliği yapan Çıralı; tatil için en iyi yerlerden birisi! Adrasan Koyu, Sazak Koyu ve Ceneviz Koyu; cennetten farksız oluşlarıyla dikkat çekiyorlar. 

Olimpos Plajı

Türkiye’nin en güzel plajlarının başında geliyor. Hem manzarası hem de tarihi ile sizi büyüleyecek. Kaş ve Kemer’e yakın olduğunu ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, Olimpos Antik Kenti’nin içerisinden yürüyerek geçtiğiniz takdirde bu plaja ulaşabilirsiniz. Bir başka deyişle, müze kartınız olduğu takdirde plajdan ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Akdeniz’in en bakir ve doğal kalmış bu plajına hayran kalmamak mümkün değil! 

Olimpos Bungalov Evleri 

Her şeyden önce, bozulmamış doğasına hayran kalacaksınız. Ayrıca, hizmetiyle en iyi konaklama seçeneklerinden birisi olduğunu gösteriyor. Saklı bir bahçe içerisinde yer alan bu tesiste yapmış olduğunuz tatili asla unutamayacaksınız. Odalarında TV, uydu yayını, buzdolabı, mini bar ve daha birçok araç bulunuyor.

Olimpos Antik Kenti 

Orman ve pansiyonların içerisinden geçerek Olimpos Antik Kenti’ne ulaşabilirsiniz. Olimpos’un bozulmadan günümüze kadar ulaşmış kalıntılarını görmek adına yolunuz buraya düşmeli! Girişin ücretli olduğunu ifade etmeliyiz. 

Olimpos Nerede?

Tahmin edebileceğiniz gibi Akdeniz Bölgesi’nde yer alıyor. Antalya’nın Kumluca’ya bağlı bir mahallesi olduğunu söylemek gerekir. Kemer ve Kumluca ilçeleri sınırlarında yer alan bir vadide kurulan harika bir mekan! 

Olimpos Bungalows 

Çok sayıda Bungalov oteli arasından seçim yapmak mümkün! Herkesin ihtiyaçlarına hitap eden seçenekler bulunuyor. 

Olimpos Otelleri

Kadirin Ağaç Evleri, Türkmen Tree Houses, Koala Bungalows, Deep Green Bungalows, Olimpos Çamlık Pansiyon, Bayrams Tree Houses ve daha birçok konaklama seçeneği mevcut!

lekekremi.online

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli