Rapçi Alizade kimdir, Kaç yaşında, Nereli?

Sıradaki içerik:

Rapçi Alizade kimdir, Kaç yaşında, Nereli?

e
sv

Yunanistan gezisi tur rehberi

164 okunma — 10 Aralık 2022 23:08
Yunanistan gezisi tur rehberi

Yunanistan gezisi tur rehberi: Güzel bir tatil yapmak istemenize rağmen nereye gideceğinize bir türlü karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz! Tatil denildiği zaman herkesin aklına Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi yerler geliyor. Buna ek olarak, birçok kişinin bilhassa casino otellerinden dolayı Kıbrıs’ta tatil yapmayı tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ancak, farklı bir seçenek arıyorum diyorsanız size ısrarla Yunanistan’ı tavsiye ediyoruz. Gelin, Yunanistan’ın mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerine yakından bakalım! 

Yunanistan’a Gitmeyi Düşünenlere Tavsiyeler

Yunanistan denildiği zaman herkesin aklına Atina, Santorini, Selanik veya Mykonos geliyor. Fakat, Yunanistan’da hem daha az kalabalık hem de çok daha güzel başka yerler de bulunuyor. 

  • İlk olarak, Yunan Adaları ile başlayalım! Herkesin bildiği popüler Yunan adalarının dışında Yunanistan’da 3 binden fazla irili ufaklı adanın olduğunu söylemeliyiz. Ancak, takdir edersiniz ki, her Yunan adasında yaşam yok! Hatta, bu adaların yalnızca 227 tanesinde yaşam olduğunu hatırlatmalıyız. Yaz mevsimi gelince Yunanlılar dahil olmak üzere herkesin Yunan Adaları’na gitmek istediğini söyleyebiliriz. Bu noktada, siz de eşinizle veya sevgilinizle beraber romantik bir tatil yapmak adına Santorini’ye gidebilirsiniz. Takdir edersiniz ki, Mikonos; son yılların en gözde tatil mekanı! Birbirinden heyecanlı partilerin düzenlendiği Mikonos; özellikle gençlere hitap ediyor. Tüm bunlara ek olarak, daha az kalabalık olan bir ada arıyorsanız size İkaria adasını tavsiye ediyoruz. Kuşların vızıltısı, hamak keyfi, eşsiz güzellikteki denizi ile dikkat çeken İkaria adasının sizi asla pişman etmeyeceğini söyleyebiliriz. 
  • Yunanistan’a gelmişken başkent Atina’ya uğramamak olmaz. Atina; görüp görebileceğiniz en güzel şehirlerden birisi! Tarih kokan bu şehir; aynı zamanda gece hayatıyla da yerli ve yabancı turistleri büyülüyor. Bunun yanı sıra, şehirdeki sosyal hayatın bir hayli gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Siz de şehir merkezinde güzel bir yerde oturup kahve içerek vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca, Atina; denize girmek isteyenler için de uygun imkanlar vaat ediyor. 

Yunanistan’da Nereye Gitmek Gerekir? 

Atina ve Yunan adaları dışında da mutlaka görmeniz gereken yerler bulunuyor. Gelin, Yunanistan’ın gezilip görülmesi gereken yerlerinden bahsetmeye devam edelim!

  • Korinth Kanalı’nı daha önce hiç duydunuz mu? Diğer adı Korinthos olan bu kanal; Korinth Körfezi ile Saron Körfezi’ni birbirine bağlayan bir kanaldır. Bilhassa günübirlik bir seyahat için harika bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Düzenlenen turlar sayesinde harika bir gün geçirebilirsiniz. 
  • Yunanistan gezilecek yerler demişken Girit’i anmamak olmaz. Girit; başlı başına bir ülke olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden, size tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını sunacaktır. Yunanistan’ın en büyük adası olarak dikkat çeken Girit; cennetten farksız manzarasıyla sizi büyüleyecek. Buna ek olarak, Girit’e kadar gelmişken Hanya’ya da uğramalısınız. 
  • Son olarak, Meteora’dan bahsetmeliyiz. UNESCO dünya mirası listesinde bulunan Meteora; görür görmez hayran kalacağınız özellikler taşıyor. Kayalıkların tepesine inşa edilen manastırları görür görmez iyi ki buraya gelmişim diyeceksiniz. 

Lekekremi.online / Tatil / Gezi

leke kremi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli